Elementide info

Seinaelemendid

Meie poolt toodetavad seinakonstruktsioonid erinevad teineteisest alljärgnevate näitajate osas:

 • Soojustusmaterjali paksus
 • Kasutatava prussi jämedus: 120 või 145 mm sisemistes kandvates vaheseintes, 120/145/195 mm välisseintes
 • Väliskülje kattematerjal (fassaad): voodrilaud karkassil, tuuletõkke kipsplaat, OSB-plaat
 • Sisekülje kattematerjal: kipsplaat (ühekordne x1 või kahekordne x2), OSB-plaat + kipsplaat, Fermacell-plaat, niiskuskindel kipsplaat (märgadele ruumidele)
 • Elektrisüsteemid: juhtmekanalite paigaldamine juhtmete edasiseks vedamiseks ehitusplatsil ja plastmassist süvendite paigaldamine hilisemaks pistikupesade ja lülitite paigaldamiseks ehitusplatsil.

Kõikides välisseinte elementides sõltumata nende tüübist kasutatakse:

 • Kuiva (12 kuni 18%) hööveldatud prussi, mis vastab tugevuskategooriale c18 kuni c24
 • Soojustus (mineraalvatt) soojusisolatsiooni kategooriaga vähemalt 37
 • Aurutõkkekile 0,2 mm
 • Prusside omavaheline ühendamine teostatakse spetsiaalsete liimkattega naeltega

Seinte soojuskindluse koefitsent „U“ sõltub soojendusmaterjali kattekihi pakususest:

Soojustuse paksuse korral 145+45mm                  0,218W/m2k

Soojustuse paksuse korral 195+45mm                  0,174W/m2k

Soojustuse paksuse korral 145+45+45mm          0,127W/m2k

Seinapaneelide mõõdud piirnevad reeglina kasutatava transpordivahendi gabariitidega ( veoki haagis, merekonteiner, platvorm), seinte standardkõrgus on 2,7m ja pikkus 9m.

elemendi lõige

Põrandaelemendid

Ajakulu vähendamiseks objektil tekib vahel vajadus kasutada valmis kattepaneele või esimese korruse põrandaelemente, seda postvundamendi korral või  kui vundamendiks on lihtne keramsiit või kergbetoonplokkidest konstruktsioon. Sellisel  juhul valmistatakse kiirelt kokkumonteeritavad valmiselemendid. Selliste elementide konstruktsioon koosneb:

 • Põranda OSB- või saepuruplaat 22mm
 • Aurutõkke kile (esimese korruse elementide puhul )
 • Prussidest koosnev kandevkonstruktsioon 45×195/220 mm sammuga 300 kuni 600 mm
 • Soojustus (mineraalvatt) 200 mm
 • OSB 10 mm (esimese korruse põrandaelemendi korral )
 • Karkass paksusega 18-28 mm kipsplaadi või puitvoodri kinnitamiseks

Katuseelemendid

Olenevalt katuse tüübist, kaldest, mõõtudest ja ktausealuse ruumi suurusest (mitte-eluruumist pööning, mansardkorrus) kasutatakse ühte kahest kandevkonstruktsiooni lahendusest. Reeglina osutub kõige praktilisemaks ja levinumaks lahenduseks konstruktsioon puitfermidest, mis on metallist kinnitusplaatide abil kindlalt kokku monteeritud. Sellise konstruktsiooniga fermid taluvad väga hästi nii lume kui ka tuulekoormust ning see meetod võimaldab erineva kuju ja mõõtudega kandvate katusekonstruktsioonide kiiret ning lihtsat valmistamist.

Fermide mõõdud piirnevad reeglina kasutatava transpordivahendi gabariitidega (veoki haagis, merekonteiner, platvorm), seinte standardkõrgus on 2,7m ja pikkus 12m.

Teine võimalus, mida kasutatakse juhul, kui projekt eeldab katusekonstruktsiooni ehitamisele kuluva aja kokkuhoidu, seisneb väljastpoolt soojustusega ja niiskustõkkega varustatud valmiselementide kasutamises.

Soojustuse paksuse korral 220mm         0,177W/m2k

Soojustuse paksuse korral 220+45 mm 0,148W/m2k

Majakomplektid

Meie poolt pakutavad majadekomplektid komplekteeritakse vastavalt tellimusele soovikohasest hulgast elementidest ja detailidest. Baaskomplekt sisaldab välisseinu, sisemisi kandevkonstruktsioone ning katuseferme.  Juhul, kui klient soovib tellida terve maja komplekti, kasutades maksimaalselt ära meie kõiki tootmisvõimalusi, siis kuulub komplekti:

 1. Välisseinte elemendid- Element on väljastpoolt kaetud värvitud puitvoodriga + karkass (juhul kui maja fassaad kaetakse hiljem voodrilauaga), tuuletõkke kipsplaat, puidust kandevkarkass mineraalvatiga, aurutõkkekile, elektrijuhtmete kanalid + lülitite ja pistikupesade alused süvendid, kipsplaat. Aknad on eelnevalt sisseehitatud ja põsed ehitatakse välja.
 2. Sisemised kandvad seinaelemendid- valmis puitkarkass + muud, objektil siseseinte lõpetamiseks vajalikud materjalid (soojustus, kipsplaat).
 3. Materjalid mittekandvate vaheseinte ehitamiseks- servjätkatud pruss(45×66) või metallkarkass + muud objektil siseseinte lõpetamiseks vajalikud materjalid (soojustus, kipsplaat).
 4. Korrustevahelised kattematerjalid- Koha peal katmistööde lõpetamiseks vajalikud valmiselemendid või valmistamiseks vajalikud materjalid: põranda OSB 22mm, kandvad prussid 45×195/220, soojus- ja heliisolatsioon 100mm (ja 195/220mm maja ümber), ehituspapp (lagedele paigaldamiseks), karkass, laekattematerjal (puitvooder või kipsplaat).
 5. Katus- Valmiselemendid või fermid + katuse valmis ehitamiseks vajalikud vaterjalid: Katusekattematerjal (katusekivi, katuseplekk, ruberoid jms materjalid), karkass, distantsliistud, kile (või ruberoid + OSB plaat), valmisfermid, soojustus (mineraalvatt), tuuletõkke kipsplaat karkassil kogu katuse ulatuses, millega tagatakse ka õhuvahe katuse soojustusmaterjali ja kile vahel, aurutõkkekile ( ruumisiseseks paigaldamiseks), karkass ja laekattematerjal (puitvooder või kipsplaat).
 6. Välisuste komplekt- Välisuste,rõduuste ja terrassiuste komplekt vastavalt Tellija soovile.