Без категории, Ehitus

Värvitud puitmaterjal - voodrilaua valimine

Voodrilauad

Laua tellimisel tuleb silmas pidada, millist kvaliteeti sa soovid. Näiteks voodrilaua paigaldamisel horisontaalselt võib kasutata poolpunn materjali, kuid vertikaalselt paigaldamiseks täispunn voodrilauda. Mida täpsemalt sa oma soovi kirjeldad, seda parema lõpptulemuse saame sulle garanteerida.

Millist voodrilauda me pakume? Põhiliselt on meie tootevalikus kuusk, kuid alati on võimalus tellida ka teisi puuliike.

Me pakume järgnevat puitmaterjali:

Krunditud/Värvitud/Lasuuritud voodrilaud
Krunditud/Värvitud/Lasuuritud tuulekastilaud
Krunditud/Värvitud/Lasuuritud aialipid
Mõõtu saetud aialipid
Vahatatud/Värvitud sisevoodrilaud
Lakitud/Vahatatud/Värvitud liistud

Värvisüsteemid

Värvisüsteemid on enamasti sarnased. Esimene kiht toonitud krunt või immutuskrunt + 1-2 kihti katvat- või lasuurset värvi. Katva värvi alla läheb krunt ning lasuuri alla lisame immutuskrundi Pinja Woodstain või Priming Oili.

Tuletõkke värvi puhul on oluline, et peale saaks õige kogus tuletõkke värvi. See sõltub tootjast Teknos, Holz-Prof või Tikkurila, kas tuleb kanda peale ühe või kolm korda, et materjali kogus oleks nõuetele vastav.

Värvi ja värvitooni valimine

Värvimisel kasutame veebaasilvärve ja lasuure - Tikkurilla Valtti, Remmers Aqua HS/L, Teknose Woodex - lasuur on läbipaistev viimistlusvahend (pinnale kantud lasuuri alt jääb aluspind läbi kumama ning puusüü tuleb esile). Puidu viimistlemisel kasutatakse eeskätt lasuuri, jättes samal ajal nähtavale puidu kauni struktuuri. Oleme nõus ka kasutama õli ja lahustibaasil puidukaitsevahendeid.

Peale värvitooni valimist kas elektrooniliselt või füüsilise värvikaardi pealt, oleks soovituslik ka tellida purk proovi värvi, et näha kas sinu valitud värvitoon on õige ja ootustele vastav.

Kihi arvude valimine

Katva värvi ning välistoodete puhul ei ole oluline, kas soovite 1x või 2x pinna töötlust, sest voodrilaua lõplik viimistlus tehakse igal juhul objektil ühe lisa kihi näol.
Kuid 2x tehases värvitud materjal kestab kindlast kauem värske kui kanda 3x peale objektil ning hooldusintervall on pikem.

Lasuurse e. pool-läbipaistva meetodi puhul on kindel soovitus 2x tehase töötlust. Lasuur ise on vesivedel toode ning selle kihi paksus ning tulemus ei ole 1 kihi puhul kindlasti mitte see, mida klient ootaks.

Vahatamine on analoog lasuursele meetodile, aga kasutatakse sisevoodrilaua ning siseviimistlus liistude töötlusel, puidutoon ning süü jääb vaha alt kindlasti läbi kumama. Vaha eeliseks on see, et vahelihv ei ole vajalik, kuna vaha jätab ise juba kerge läike ning sileda pinna. Efektse tulemuse saavutamiseks peab siseviimistlus materjale töötlema vähemalt 2 kui mitte 3x, sest sisetooteid ei värvita tuppa paigaldades enam üle ning sellisel juhul saame meie sulle garanteerida parima tulemuse.

Siseviimistlus toodete värvimisel soovitame 1x krunti ja 2x värvi.

Õli- ning lahustibaasil töödeldud voodri- ja tuulekastilaud vajaks alati 2 kihti töötlust, sest siis me saavutame tootja poolt nõutud kihi paksuse Teie materjali kestvuse jaoks.