Kui pikad on meie elementmajade tootmistähtajad?

Sisukord

Meie toodangu valmimisaeg kujuneb sõltuvalt järgmistest tootmisfaasidest:

1. Insenertehnilised kalkulatsioonid ja projekteerimine

Sõltuvalt planeeritava ehitise keerulisusest ja tööde mahust võib kalkuleerimise ja projekteerimise faas kesta mõnest päevast kuni kuuni (1-2 korruselised ehitised kuni 250 m2 pindalaga). Kalkuleerimise ja projekti koostamise kulud sisalduvad reeglina meie lõpptoote hinnas ning selle eest eraldi tasuda pole vaja. Juhul kui Tellija soovib saada täiendavalt meie konstruktsioonide tugevusarvutusi, siis need koostatakse täiendava teenusena meie partnerettevõtete inseneride poolt.

2. Materjalide tellimine ning toimetamine meie tehasesse

Prussid, mineraalvatt ja kipsplaadid on kuluartiklid, mille vajalik laovaru onmeil pidevalt tagatud ning selliste materjalide kasutamise puhul on vajadusel võimalik alustada karkassi ehitamisega kohe. Muude materjalide ja kaupade tellimine võib võtta 4-5 nädalat:

  • Liimpuittalad ( olenevalt mõõtudest ja kogusest) 4-5 nädalat
  • Puit ja alumiiniumpuitaknad ja uksed 2-5 nädalat
  • Plastaknad ja rõdu-/terrassiuksed 2-4 nädalat
  • Katuseplekk kuni 2 nädalat

Ühe või teise toote tarneaeg erineb tootegrupiti sõltuvalt tootja tarnepoliitikast.

3. Elementide tootmine

Elementide tootmisega alustatakse kohe pärast elementide toomiseks vajalike insenertehniliste jooniste valmimist, seda juhul, kui vajalikud materjalid on vajalikus koguses laos olemas. Ehitise lemenetide tootmisaeg sõltub järgmistest teguritest:  Välisvoodri paigaldamise vajadus või mitte (seal hulgas kruntimine ja värvimine ), plasttorude ja elektrisüsteemi pesade paigaldamise vajadus või mitte ( olenevalt elektriprojektist), seinte sisemise kattematerjalid paigaldamise vajadus või mitte jne.

Tavaliselt kulub umbes 150m2 pindalaga maja tervikkomplekti tootmiseks mitte rohkem kui 2 nädalat, millele lisandub akende paigaldus pärast akende saabumist (2-3 päeva). Välisuksed paigaldame alati alles objektil.