Värvitud puitmaterjal – voodrilaua valimine

Sisukord

Voodrilauad

Laua tellimisel tuleb silmas pidada, millist kvaliteeti sa soovid. Näiteks voodrilaua paigaldamisel horisontaalselt võib kasutata poolpunn materjali, kuid vertikaalselt paigaldamiseks täispunn voodrilauda. Mida täpsemalt sa oma soovi kirjeldad, seda parema lõpptulemuse saame sulle garanteerida.

Millist voodrilauda me pakume? Põhiliselt on meie tootevalikus kuusk, kuid alati on võimalus tellida ka teisi puuliike.

Me pakume järgnevat puitmaterjali:

Krunditud/Värvitud voodrilaud
Krunditud/Värvitud tuulekastilaud

Värvisüsteemid

Värvisüsteemid on enamasti sarnased. Esimene kiht toonitud krunt või immutuskrunt + 1-2 kihti katvatvärvi. Katva värvi alla läheb krunt.

Tuletõkke värvi puhul on oluline, et peale saaks õige kogus tuletõkke värvi. See sõltub tootjast Teknos, Holz-Prof või Tikkurila, kas tuleb kanda peale ühe või kolm korda, et materjali kogus oleks nõuetele vastav.

Värvi ja värvitooni valimine

Värvimisel kasutame veebaasilvärve – Tikkurilla Valtti, Remmers Aqua HS/L.

Peale värvitooni valimist kas elektrooniliselt või füüsilise värvikaardi pealt, oleks soovituslik ka tellida purk proovi värvi, et näha kas sinu valitud värvitoon on õige ja ootustele vastav.

Kihi arvude valimine

Katva värvi ning välistoodete puhul ei ole oluline, kas soovite 1x või 2x pinna töötlust, sest voodrilaua lõplik viimistlus tehakse igal juhul objektil ühe lisa kihi näol.
Kuid 2x tehases värvitud materjal kestab kindlast kauem värske kui kanda 3x peale objektil ning hooldusintervall on pikem.